چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وقتی یک جمله ساده را چون توسط آیت الله رفسنجانی گفته شده، تبدیل به محملی برای جار وجنجال میکنند

وقتی یک جمله ساده را چون توسط آیت الله رفسنجانی گفته شده، تبدیل به محملی برای جار وجنجال میکنند

 

پیش از هرکار دیگری باید به فکر تعریف اصول و پایه های مبانی بنیادین در واژگان “انقلابی – اسلامی” بود.H2dM6

خیانت چیست؟… و خائن کیست؟

همان ها که پیش از انتخابات حامیان مردمی “هاشمی رفسنجانی – حسن روحانی – خمینی جوان” را یک روز به عربستان و روز دیگر به انگلستان میچسباندند، و در روزها و هفته ها و ماههای اخیر در صدد مچگیری و وصله چسبانی بودند، حالا بحثِ برچسب خیانت را مثل پیراهن عثمان عَلَم کرده اند. اما خیانت به کدام مبانی؟!

آن روز که رسانه های زنجیره ای مزدور تیتر زدند و به حامیان مردمی هاشمی – روحانی – خمینی برچسبهای “انگلیسی – سعودی” زدند، آقای هاشمی باید بطور محکم و استوار پاسخ مناسب رسانه ای به آن بوقها و شیپورهای “انکر الاصوات” میداد تا دیگر این ترفند تکرار نشود؛ حالا هم چندان دیر نشده. از هرکجای کار جلوی ضرر گرفته شود، دیر نیست. به قول بعضی از رسانه های میانه باز “چاره کار بسیار ساده تر از آن چیزی است که رسانه های منتسب به  آقای هاشمی  یا برخی از اعضای دفترش  در این روزها انجام داده اند؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی خود بهتر از هر کس دیگری می دانند که باید چه کار کنند!” و در انجام آن نباید درنگ کند!

از روزی که توئیتی منتسب به آیت الله هاشمی رفسنجانی با این مضمون که «دنیای فردا دنیای گفتمان ها ست نه دنیای موشک ها»، در صفحه شخصی ایشان در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شد، روزهای زیادی می گذرد؛ مطلبی که در همان زمان انتقادات زیادی را براتگیخت، اما این انتقادها با واکنشی از سوی شخص آیت الله هاشمی و یا دفتر ایشان مواجه نشد. این در حالی بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از این هم از آن صفحه توئیتر استفاده کرده بود و پیام های خود را از طریق آن صفحه به مخاطبانش رسانده بود. هم این مساله و هم عدم تکذیب آن توئیت در صفحه رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت، همگان را به این نکته رهنمون ساخت که اصالت آن صفحه و تعلق مطالب آن به آیت الله هاشمی  رفسنجانی غیر قابل تردید است.

به گزارش «تابناک» روزها پس از آنکه آن مطلب در صفحه توئیتر عضو برجسته و با سابقه مجلس خبرگان رهبری منتشر شد و شخص ایشان و یا دفتر رئیس مجمع آن را تکذیب نکردند؛ رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی که یازدهم فروردین ایراد نمودند، با انتقاد شدید از کسانی که روزگار و دنیای فردا را دنیای مذاکره می‌دانند و نه موشک، خاطرنشان کردند: «روزگار، روزگار همه‌چیز است، وگرنه به‌ راحتی و به‌ صراحت حق ملت را خواهند خورد. اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد، یک مسأله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است».

برای مردم چندان سخت نبود که مخاطب این هشدار شدید رهبری را شناسایی کنند؛اگر چه رهبری مهم ترین انتقادشان به این نوع تفکر است نه صرفا جمله ای که یک گوینده گفته باشد؛ اما به هر حال در روزهای گذشته این صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی بود که جمله ای را که رهبری گفتن آن را از سر آگاهی خیانت خواند بود را منتشر کرده بود.

پس از هشدار شدید رهبری، برخی افراد به دنبال اصلاح موضع آیت الله هاشمی و یا مبرا کردن رئیس مجمع از آن موضع برخاستند. در مرحله اول عده ای به نقل از منابع مطلع در دفتر ریاست مجمع و نه به نقل از دفتر رسمی ایشان، اعلام کردند که آن صفحه توئیتری متعلق به شخص آیت الله هاشمی نیست و توسط یکی از دوستداران وی اداره می شود.

هنوز چند ساعتی نگذشته بود که عده ای دیگر باز هم به نقل از منابع مطلع و نه به نقل از دفتر رسمی این عضو محترم مجلس خبرگان رهبری اعلام کردند که توئیت آیت الله هاشمی تقطیع شده است و جمله کامل وی این بوده است که دنیای فردا، دنیای گفتمان هایی نظیر گفتمان انقلاب اسلامی است و نه دنیای موشک ها و بمب های هسته ای.

همه این تلاش ها برای حل و فصل این ماجرا در حالی انجام می شود که دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت اگر مدعی است که آن صفحه متعلق به آقای هاشمی نیست، وجود آن صفحه را تکذیب کند و یا اگر جمله وی تقطیع شده است به صورت رسمی جمله درست را برای مردم بیان کند.  نکته قابل تامل آنکه تا پیش از سخنان رهبر انقلاب، هیچ تکذیبه ای چه در مورد صفحه توئیتر و چه در مورد تقطیع جملات از سوی دفتر  ویا شخص آیت الله صورت نگرفته بود و افکار عمومی به این تکذیبیه های بعدی بی اعتماد شدند.

آنچه در این میان مهم است این است که وقتی دفتر آیت الله هاشمی هر اظهار نظر مخالف وی را با جوابیه ای مطول و با سرعتی باور نکردنی پاسخ می دهد و رسما در سایت شخصی و همه رسانه های منتسب به ایشان به نقل از دفتر رئیس مجمع به صورت رسمی آن مطالب را تکذیب می کنند، چگونه است که در مورد جمله مورد بحث در توئیتر ایشان سکوت اختیار کرده است و وظیفه تکذیب مطلبی را که مدت ها قابل تکذیب نبود را به منابع مطلع داده است؟ اگر  واقعا آن صفحه متعلق به رئیس مجمع نیست به صورت رسمی به مردم گفته شود؛ اگر آن توئیت آیت الله هاشمی تقطیع شده، به صورت رسمی بیان شود و در تاخیر از اصلاح آن از افکار عمومی عذر خواهی شود؛ چرا در عصری که آیت الله هاشمی خود آن را عصر ارتباطات می نامد که در آن نمی توان به مردم دروغ گفت و مردم از روزنه ها هم که شده اخبار واقعی را به دست می آورند، دفتر وی می کوشد که با مردم بازی کند و به نوعی موضع قبلی را به لطایف الحیلی رفع و رجوع کنند؟

چاره کار بسیار ساده تر از آن چیزی است که رسانه های منتسب به وی یا برخی از اعضای دفتر در این روزها انجام داده اند؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی خود بهتر از هر کس دیگری می دانند که باید چه کار کنند!

اظهار لحیه مزدوری موسوم جواد کریمی قدوسی گرداننده سایت افراطی موسوم به بولتن نیوز

جواد کریمی قدوسی: سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور و به ویژه سپاه پاسداران اسناد خیانت (رفسنجانی) را منتشر کنند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اظهار نظر درباره اینکه ما در آینده نیازی به صنایع موشکی نداریم با علم و آگاهی بوده و دستگاه‌های اطلاعاتی باید اسناد این موضع‌گیری خیانت‌کارانه را منتشر کنند.
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان خامنه ای مبنی بر اینکه فردی که آگاهانه می‌گوید ما نیاز به موشک نداریم، خائن است، گفت: کسی که اینگونه اظهارات را مطرح کرده که کشور در آینده نیازی به صنایع موشکی ندارد، فرد ساده و تازه به دوران رسیده‌ و بی‌اطلاع نسبت به معادلات منطقه و جهان نیست و از تهدیدات استکبار جهانی درخصوص جمهوری اسلامی اطلاع کامل دارد.
وی افزود: این فرد(رفسنجانی) با علم و آگاهی این موضع را اتخاذ کرده و باید سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اسناد این خیانت و این موضع‌گیری خیانت‌کارانه را برای مردم منتشر کنند.
اگر این فکر که ما در آینده نیازی به توان موشکی نداریم، در کشور به قدرت برسد، تمام موشک‌های جمهوری اسلامی و سایت‌های زیرزمینی آن را برخواهد چید و آنها را به خواست استکبار جهانی و به بهانه اینکه ما می‌خواهیم با مذاکره مشکلات کشور و منطقه را حل کنیم، منهدم خواهد کرد.
کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: فردی که این اظهارات را مطرح کرده باید خیلی سریع حرف خود را پس بگیرد و اگر بر این مواضع خود اصرار داشته باشد قطعا ملت مهر خیانت را بر پیشانی وی خواهند زد و شرایطی را پیش خواهد آورد که این فرد دیگر نتواند در عرصه سیاسی حضوری ولو کمرنگ داشته باشد