شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دست و پازدن ناشیانه و مذبوحانه و فضاحت آمیز باند مصباح یزدی و جبهه پایداری برعلیه آیت الله رفسنجانی

دست و پازدن ناشیانه و مذبوحانه و فضاحت آمیز باند مصباح یزدی و جبهه پایداری برعلیه آیت الله رفسنجانی

بازندگان انتخابات دومجلس شورا و خبرگان، مانند مار زخمی به خود میپیچند و درجستجوی کوره راهی برای انتقامگیری از آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند!

سایت رجانیوز – جبهه پایداری و باند مصباح یزدی- اکنون با ناشیگری سخره انگیز و عبرت آموز خود را به هر دری میزند تا با هزینه کردن از رهبر نظام، آیت الله رفسنجانی – پیروز انتخابات را – تخفیف کند، هربار هم که تیر توطئه هایش به سنگ میخورد، مثل سنگ پای قزوین، رویه دیگری از  استقامت در سنگر پرروئی ارائه مینماید. ازجمله امروز پنجشنبه در دومین تهاجم خود زیر عنوان “تلاش ناشیانه تیم رسانه ای هاشمی برای رهانیدن آیت الله!” اباطیل عجیبی برشته تسطیر درآورده است:

photo_2016-03-31_13-36-51

به نظر می رسد لازم باشد بجای تلاش ناشیانه تایید و تکذیب، هاشمی رفسنجانی و تیم او دست به یک باز بینی در مبانی نظری و اعتقادی خود بزنند تا روشن شود که کدام مبانی این جریان فکری و سیاسی را به اعلام و تبلیغ مواضعی اینچنین خلاف منافع ملی و خائنانه کشانده است.

گروه سیاسی- رجانیوز: تلاش ناشیانه تیم رسانه ای هاشمی برای سرپوش گذاشتن بر ماجرای توئیت جنجالی و خلاف منافع ملی هاشمی رفسنجانی باعاد جدیدی از این ماجرا را افشا کرد.

به گزارش رجانیوز، پس از آن که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان، زیر سوال بردن توان موشکی کشور را یا ناشی از ناآگاهی و یا خیانت قلمداد کردند، تیم رسانه ای هاشمی تلاش کرد با اقداماتی ناشیانه از جمله تکذیب عجولانه نقل قول منتسب به هاشمی، وی را از جایگاه خطاب صریح رهبری معظم انقلاب نجات بدهد، اما بررسی های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که نقل قول مذکور در کانال رسمی انتشار نقل قول های وی منتشر شده است و به نظر می رسد راه چاره به جای تکذیبیه های بعضا متناقض، اعلام عذرخواهی رسمی هاشمی رفسنجانی و اصلاح مواضعی اینچنین خطرناک باشد.

چندی پیش «حساب رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی آقای هاشمی رفسنجانی» در توئیتر اقدام به نشر توئیت بی‌سابقه‌ای کرد که در آن با آزمایش‌های موشکی سپاه پاسداران و فراتر از آن یعنی صنایع موشکی کشور، نوشته بود: «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها…» توئیتی عجیب که در آن هر چیزی جز مصلحت نظام یافت می‌شود.

photo_2016-03-31_13-32-28

رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان با ایشان در روز 11 فروردین 1395، صریحاً و شدیداً علیه این پیام هاشمی موضع گرفت و آن را برآمده از جهالت یا خیانت دانست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار فرمود:

«این که بعضی‌ها بیایند بگویند «فردای دنیا، فردای مذاکره است، فردای موشک نیست»، این حرف اگر از روی ناآگاهی گفته شده باشد، خب ناآگاهی است، اگر از روی آگاهی گفته شده باشد، خیانت است. چطور [چنین چیزی] ممکن است؟ اگر چنانچه نظام جمهوری اسلامی دنبال علم برود، دنبال فناوری برود، دنبال مذاکره سیاسی برود، دنبال کارهای گوناگون تجاری و اقتصادی برود -که همه‌ی اینها لازم است- اما قدرت دفاعی نداشته باشد، توانایی دفاع کردن نداشته باشد، هر بی‌سروپایی و [هر] دولت فزرتی کذایی‌ای او را تهدید می‌کند که اگر فلان کار را نکردید، ما موشک می‌زنیم؛ خب اگر شما امکان دفاع نداشته باشید، مجبورید عقب‌نشینی کنید.»

رهبر معظم انقلاب ضمن اشاره به دستاوردهای موشکی سپاه -که توئیت هاشمی علیه آن تنظیم شده بود- از آن تقدیر کردند و مجدداً پیام هاشمی را زیر سوال بردند: «وقتی اینها [آزمایش‌های موشکی سپاه] انجام می‌گیرد، ما بیاییم اینها را بکوبیم و بگوییم آقا! امروز دیگر روز موشک گذشته! نه، روز موشک نگذشته. دشمن دائم در حال به‌روز کردن خود و آماده کردن خود است، [بعد] ما اینجا ساده‌لوحانه خودمان را عقب بکشیم و بگوییم نه…»

ایشان در قسمتی دیگر از بیاناتشان با اشاره به مواضع یکی از رجال دولت موقت در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی که معتقد بود جنگنده‌های اف-14 به کار کشور نمی‌آید و باید آنها را پس بدهیم، پیام هاشمی را با آن مقایسه کردند و افزودند:

«چند صباح بعدش، جنگ ایران و عراق پیشامد کرد و حمله کردند به ما و معلوم شد که ما چقدر احتیاج داریم به همین وسایلی که داریم؛ همین اف-14 و همین اف-4 و امثال اینها. امروز هم بعضی‌ها همین آهنگ را پیش گرفته‌اند که موشک چیست، موشک می‌خواهیم چه کار کنیم، روزگار روزگار موشک نیست! پس روزگارِ چیست آقا؟!»

به دنبال این اظهار نظر صریح، تیم رسانه ای هاشمی تلاش کرد با اقداماتی شتابزده، وی را از زیر انگشت اتهام برهاند، بر همین اساس در اولین اقدام عجولانه و منفعلانه، سایت انتخاب وابسته به جریان اعتدال، ارتباط حساب توئیتری رئیس مجمع تشخیص مصلحت با ایشان را به کلی منکر شد و آن را بی‌ارتباط با هاشمی و دفترش دانست!

در این عقب‌نشینی منفعلانه که در دیگر رسانه‌های حامی هاشمی همچون ایسنا و عصرایران هم بازنشر یافت، توجه به این مسئله نشده است که در شناسنامه توئیتر هاشمی، لینک سایت رسمی دفتر او به ثبت رسیده و عنوان شده که این حساب توئیتری، «حساب رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی» است. متقابلاً تبلیغات و لینک این حساب توئیتری در پایگاه اطلاع‌رسانی آقای هاشمی یافت شد که به کلی ناقض عقب‌نشینی رسانه‌های حامی هاشمی رفسنجانی بود و حال آنکه سایت رسمی هاشمی بارها به این حساب کاربری اسنتاد کرده بود.

این در حالی است که پیش از این یکی خبرنگاران ایرانی بی بی سی فارسی، در توییتر اعلام آمادگی کرده بود تا راهنمایی های لازم برای رسمی شدن این حساب توسط شرکت توییتر را برای تیم رسانه ای هاشمی رفسنجانی انجام دهد.