چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محسن رضایی :دیروز فرانسه و ترکیه امروز هم نوبت بلژیک بود و فردا را خدا می‌داند

محسن رضایی :دیروز فرانسه و ترکیه امروز هم نوبت بلژیک بود و فردا را خدا می‌داند

بعد از حادثه بروکسل، محسن رضایی در یادداشتی کوتاه به بررسی دخالت های آمریکا در منطقه پرداخت و نتیجه این دخالت ها را همواره ضرر و زیان برای منطقه و کل جهان دانست.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار تصویری از اانفجار روز گذشته فرودگاه بروکسل نوشت:

در زمانِ جنگ ایران – عراق، دولت کویت بر اثر فشار صدام حسین و دولت عربستان و زیر چتر حمایت آمریکا، بندرهای خود را در اختیار ارتش بعثی عراق قرار داده بود. پس از آزادی خرمشهر، همکاری‌های کویت و عراق بیشتر هم شد. در همان زمان حضرت امام (ره) نماینده‌ای به کویت پیش امیر آنجا فرستاد که حامل یک پیام سری بود. پیام امام که نخستین بار مضمون آن منتشر می شود این بود: «کسی که در آستین خود مار پرورش می‌دهد، همان مار دست خودش را هم خواهد گزید» امام در این پیام، کویت را از همکاری با صدام حسین بر حذر داشته و بر عواقب ادامه این همکاری هشدار داده بود. سران کویت به این نصیحت توجهی نکردند ولی وقتی معنای آن را فهمیدند که صدام از پس ناکامی دربرابر ایران، و پذیرش قطعنامه، به کویت حمله کرد!

امریکا نیز به همین گونه در سالهای گذشته به حق العملکاری عربستان، طالبان را برای سیاست خبیثانه خود در افغانستان و پاکستان پرورش داد، و نتیجه آن تولد فرزندی نامشروع بنام القاعده شد که آن هم از خجالت آمریکا در آمد و حوادث یازده سپتامبر را رقم زد.این تجربه بی عبرت ، باز تکرار شد و بار دیگر آمریکا برای تحت اثر گذاری در منطقه ماری دیگر در آستین آفرید و دست روی کشور سوریه گذاشت و از تروریست های مخالف سوریه حمایت کرد و باعث زایش داعش شد! و حالا داعش به جان خودشان افتاده است.این ثمره تلفیقِ جهالت، تعصب و پول، دارد همچون بومرنگ به سوی خود آمریکا و هم‌پیمانان غربی او باز می گردد، دیروز فرانسه و ترکیه امروز هم نوبت بلژیک بود و فردا را خدا می‌داند.